Hra na americkou demokracii skončila

20. 01. 2021 9:35:54
Spojené státy očekávají inauguraci prezidenta Bidena v historicky bezprecedentní situaci. Ve Washingtonu panuje výjimečný stav a ulice města jsou plné po zuby ozbrojených bezpečnostních sil.

Amerika je vnímána jako jedna z kolébek moderní demokracie. Jako první země na světě zavedla funkci voleného prezidenta. Fakticky ale USA byla a je plutokracii. Zemi ovládanou úzkou společenskou vrstvou, bohatou oligarchií. Na prezidenta sice formálně mohl kandidovat každý nositel amerického občanství po dosažení určitého věku, reálnou šanci na zvolení měl ale pouze ten, kdo získal obrovské množství peněz od bohatých sponzorů na volební kampaň.

Po mnohá desetiletí stáli ve volbách proti sobě kandidáti oligarchické elity bez ohledu na to, zda kandidoval za Demokraty, či Republikány. Výsledek volby nebyl pro zásadní směřování politiky důležitý, souboj kandidátů však vytvářel na veřejnosti zdání funkční demokracie. Skutečnou moc v USA měl v posledních desítkách let vždy "Deep State". Konglomerát finančníků, mediálních magnátů a zástupců bezpečnostních složek. Když se mu pokusil jeden z prezidentů v minulosti postavit, byl za dosud neobjasněných okolností zastřelen v Dallasu.

Když se v roce 2016 konaly v USA prezidentské volby, předpokládalo se, že proti sobě bude stát paní Clintonová a konvenční republikánský kandidát. Donald Trump byl považován za outsidera. Málo kdo věřil, že muž, který nebude mít přízeň hlavních médií může zvítězit. A přesto nakonec proti všem očekáváním, i předvolebním průzkumům, zvítězil někdo, kdo nehodlal ve své funkci prosazovat globalistickou agendu, jejíž součástí je postupná likvidace národních států, podpora imigrace a multikulturalismus.

Trump mnohá očekávání do něj vkládaná nesplnil. Například nedošlo k normalizaci vztahu s Ruskem. Přesto jeho oponenti ovládající stále většinu médií se v roce 2020 rozhodli neponechat nic náhodě a Trumpa se definitivně zbavit stůj co stůj. Korespondenční volba byla zpochybněna již před lety v Rakousku a vedla k opakování prezidentských voleb. K nesrovnalostem došlo i při volbách v USA. Příznivci Trumpa hovořili o mnoha podvodech a manipulacích s korespondenčními hlasy. Když však tým Trumpa podal k soudu stížnosti na průběh voleb, americké soudy žaloby zamítly hned na začátku z procedurálních důvodů, bez toho že by se zabývaly věcně obsahem konkrétních stížností. Podobně se zachoval i spíše konzervativně zaměřený Nejvyšší soud, který většinou hlasů zamítl stížnosti Texasu a několika dalších státu na výsledky voleb. Ukázalo se, že američtí soudci neměli dost odvahy za stávající situace v zemi, aby volební nesrovnalosti věcně zanalyzovali a oficiální výsledek volby zpochybnili.

Dne 6.1. došlo k v historii bezprecedentnímu vniknutí davu příznivců Trumpa do amerického Kongresu. I tato událost vyvolává otázky. Jak je možné, že došlo tak k zásadnímu zanedbání bezpečnostních opatření, když již mnoho dní bylo avizováno, že mezi demonstranty budou i ozbrojení lidé? Podle některých zdrojů mezi radikálními demonstranty byli spatřeni i členové Antify.

Nabízí se srovnání incidentu s požárem Říšského sněmu v roce 1933, po kterém nastala v Německu rychlá likvidace komunistické strany. Trumpovi poté, co některé televizní stanice stoply jeho projev byly zrušeny účty na všech sociálních sítích. Brzy poté byly ze sociálních sítí odstraněny i tisíce účtů jeho příznivců. Ti také na základě záznamů bezpečnostních kamer z Kapitolu začali být propouštěni ze zaměstnání. Zároveň byl zahájen i impeachment proti dosluhujícímu prezidentovi se zjevným cílem mu znemožnit kandidaturu v následném funkčním období. Mnozí republikánští poslanci a senátoři, kteří ještě před pár týdny přísahali věrnost Trumpovi, rychle převlékli kabáty a proti Trumpovi se postavili.

Vlna cenzurních zásahů byla tak velká, že vzbudila dokonce i obavy evropských mainstreamových politiků o svobodu slova v USA. Ukázalo se, že bohaté technologické firmy mají větší moc než volení představitelé, včetně prezidentů. Když se rozhodnou, mohou "zlikvidovat" jakéhokoliv politika, včetně prezidenta. A to není vše. Šéf Twiteru přiznal, že "čistka" bude pokračovat dál a půjde ještě do větší hloubky.

K inauguraci prezidenta Bidena dojde ve Washingtonu 20.1. ve 12 hod místního času. Zajímavý je astrologický rozbor tohoto časového okamžiku. Poukazuje na velké napětí, výbušnou situaci. Nacházíme se v době, kdy je obtížné poznat kde je pravda a co je fake. Kdo skutečně drží otěže moci a kdo je jen loutkou v rukou mocných. Jsme svědky transformace, radikální změny kterou však ve skutečnosti neřídí přání a očekávání konkrétních lidí, i kdyby byli sebemocnější.

Spojené státy vcházejí do nového období historie ve kterém předstíraná hra na demokracii skončila. Skutečná svoboda v USA však nebyla již v dávno, například v důsledku existence do extrému zacházející politické korektnosti. A tak již před několika měsíci byl z univerzity vyhozen profesor, který veřejně prohlásil po antirasistických demonstracích, že nejen na černošských, ale na všech životech záleží. Přesto věřím, že lid této země se ze všeho poučí a krizi nakonec za jiných celosvětových podmínek zdárně překoná.

Na závěr bych rád připomněl, že svět není černobílý. Černobílý nebyl Trump. A černobílí nejsou ani Biden a jeho vlivná víceprezidentka.

Autor: Petr Bajnar | středa 20.1.2021 9:35 | karma článku: 38.83 | přečteno: 1330x

Další články blogera

Petr Bajnar

Chcimírové a chciválkové

Minulý týden uplynuly dva roky od zahájení ruské invaze na Ukrajině. Z projevů které k výročí zazněly, nejvíce vzbudil pozornost projev slovenského premiéra Roberta Fica.

3.3.2024 v 11:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Petr Bajnar

Rok 2024: rok zásadních změn

Rok 2024 začal. Někteří lidé jej přivítali s nadějí, že půjde o lepší rok než 2023, jiní se do budoucna dívají s obavami.

1.1.2024 v 10:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Petr Bajnar

Zřiďme pro politiky speciální ZOO!

Po krátké přestávce jsem se letos vrátil k učitelskému povolání. A to víte, není to vždy snadné. Jsou žáci klidní a hodní, někteří však zlobí. Občas se stávají v hodinách i nejrůznějšími zvířátky.

31.12.2023 v 9:06 | Karma článku: 5.63 | Přečteno: 101 | Diskuse

Petr Bajnar

Narodil se Kristus Pán!

Rok 2023 se blíží ke svému konci a jsou tu opět vánoce. Svátky, které si křesťanský svět spojuje s oslavou narození Ježíše Krista v židovském městě Betlémě.

24.12.2023 v 8:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vodvářka

Velký pátek jako příležitost

Už několik let je v "portfoliu" státních svátků i Velký pátek, který by mohl být vhodnou příležitostí k uvědomění si tzv. evropských hodnot, s nimiž se poslední léta mediálně žongluje.

28.3.2024 v 9:34 | Karma článku: 8.64 | Přečteno: 97 | Diskuse

Filip Vracovský

Jak to vypadá Mordor ( Rusko ) už nám klepe na dveře ?

Krátká předsváteční úvaha ... Taky vás některé uklidňující zprávy spíš rozruší ? Račte vstoupit .....

28.3.2024 v 9:00 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 239 |

Michael Laitman

Odhalení tajemství Knihy života

Jeden mudrc kdysi řekl: „Člověk musí získat jak vědomosti, tak moudrost.“ Na otázku, jaký je mezi nimi rozdíl, odpověděl: „Vědomosti se získávají čtením knih, moudrost se získává čtením knihy, kterou jsi ty sám.“

28.3.2024 v 4:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Tadeáš Firla

KSČM a Jan Ámos Komenský

Myslím, že politické, nebo náboženské symboly mají veliký význam a pro některé lidí hodně znamenají. Dnes jsem si všiml dvou. Vedle sebe ve skříňce - logo KSČM a portrét Jana Ámose Komenského. Je to změna mysli, nebo pouhá fraška?

28.3.2024 v 1:25 | Karma článku: 9.02 | Přečteno: 142 | Diskuse

Václav Kunft

Krásná česká královna Viola Těšínská.

O Viole Těšínské je zoufale málo písemných zmínek. Není divu, nebyla příliš významná a manželkou panovníka byla pouze rok. O to víc může pracovat fantazie.

27.3.2024 v 15:05 | Karma článku: 15.05 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 604 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1410

Jsem obyčejný člověk, který se zajímá o filozofii, vědu i o společenské dění.

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...